statystykaNajlepsze górskie strony
Blog > Komentarze do wpisu

Old Man of Stoer


Włócząc się po Sutherlandzie, nie mogliśmy nie wybrać się na Point of Stoer, na klify, obejrzeć sobie Old Mana. Ten 60-metrowy obelisk wystaje prosto z wody i jest popularnym celem wspinaczkowym.
Jak widać na mapie, dojechać da się do odległej o ok. 3 km latarni morskiej, a potem trzeba się przespacerować wzdłuż klifów (bez pośpiechu ok 40 min.).

Mieliśmy szczęście bo akurat jeden zespół się wspinał. Kiedy zobaczyliśmy ich po raz pierwszy, odpoczywali w dwóch trzecich wysokości obelisku, przed ostatnim wyciągiem. Mariusz udokumentował ich przygodę jak umiał najlepiej - może kiedyś natkną się na te zdjęcia?


A tu widać, że Old Man naprawdę ma twarz:Kibicowanie wspinaczom, sceneria i sam spacer były tak fajne, że czuliśmy iż dzień z całą pewnością nie został zmarnowany, pomimo iż tego ranka nie wpuścił nas (z powodu fatalnej pogody) Ben Klibreck. Jednak Ben Klibreck nie ucieknie, a tak przynajmniej mieliśmy szansę popatrzeć sobie na fajną akcję.

To climbers on the pictures: if you want me to send you all the pics we've taken, just contact me on connspeach@gmail.com.


(Szansa, że tu trafią, jest minimalna, ale tak na wszelki...)


środa, 22 sierpnia 2012, connspeach

Polecane wpisy

Komentarze
2012/08/29 11:33:07
Dziewicze góry. Czy dużo osób spotkała Pani na szlakach? Jak sobie pomyślę o tłoku nad Morskim Okiem. Z drugiej strony na pustkowiu ciężej o pomoc w razie czego.
-
2012/08/29 12:30:40
Z tą dziewiczością to nie do końca tak... Owszem są rejony odludne, acz zdobywając akurat munrosy rzadko nikogo się nie spotka. Nie można też mówić o szlakach, a przynajmniej nie w takim rozumieniu jak w naszych parkach. No i proszę wziąć pod uwagę rozległość Highlandu kontra rozległość polskich gór, oraz liczebność mieszkańców obu państw.
Ponadto nie ma się co czarować, góry Szkocji są piękne ale z Tatrami ciężko je porównać.
-
Gość: , *.galileusz.pl
2012/12/12 11:31:09
Cudne widoki, tylko pozazdrościć, ale taką miłą zazdrością . :)
Pozdrawiam - Krzysztof